«

»

lis 26

Montaż hak holowniczy VW Polo 1997r

Witam wszystkich serdecznie

Dziś do naszego serwisu Auto Moto Serwis w Ostrowie zawitał Volkswagen Polo na montaż haka holowniczego. Poniżej zdjęcie autka przed całą operacją:

1

Hak holowniczy zamówiliśmy dla naszego klienta w bardzo dobrej cenie w firmie MARTEC, która od niedawna znajduje się w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 5. Nasz auto serwis ma u nich ceny hurtowe na wszystkie haki holownicze i auto części, więc warto zamówić hak z montażem kompleksowo u nas. Montaż haka przebieg bardzo szybko i bezproblemowo. Zaczynamy od odkręcenia tylnego zderzaka.

2

Po zdemontowaniu zderzaka ukazuje się naszym oczom belka wzmacniająca zderzak, którą również należy zdemontować.

3

Następnie na pasie tylnym na wysokości wytłoczeń podłużnic wycinamy dwa kwadratowe otwory, tak aby było możliwe wsunięcie do środka kątowników bocznych korpusu. Do wyciętych otworów wsuwamy kątowniki boczne i przykładamy uchwytami do pasa tylnego na wystające szpilki. Wstępnie skręcamy kątowniki boczne korpusu od spodu do podłużnic za pomocą śrub M12x40, z podkładkami specjalnymi i sprężystymi ( są w zestawie wraz z hakiem ). Następnie nakładamy wzmocnienie zderzaka na wystające szpilki i skręcamy wraz z uchwytami korpusu za pomocą fabrycznych nakrętek M8. Dokręcamy śruby mocujące kątowniki boczne z podłużnicami.

4

Po tych wszystkich czynnościach wykonujemy podcięcie zderzaka na uchwyty kuli. Polo, w którym montowałem zderzak był po lifcie czyli plastikowy, natomiast w modelach przedliftowych podcięcie jest w dolnej metalowej części. Po wykonaniu powyżej wymienionych czynnościach dokonujemy montażu zderzaka w odwrotnej kolejności do demontażu :) Na koniec do korpusu przykręcamy kulę wraz z uchwytem gniazda elektrycznego śrubami M12x65 z podkładkami zwykłymi, sprężystymi oraz nakrętkami M12. Sprawdzamy czy wszystkie połączenia śrubowe zostały odpowiednio mocno dokręcone. Pozdrawiam i życzę wiele przyjemnych chwil podczas samodzielnego montażu haka. Dla chcącego nic trudnego :)

5

 

Dodaj komentarz