Holowniczy hak montaż VW Polo 1997r

Montaż hak holowniczy

Dziś do naszego serwisu Auto Moto Serwis w Ostrowie zawitał Volkswagen Polo zamontowaliśmy hak holowniczy. Poniżej zdjęcie autka przed całą operacją zapraszamy do oglądania:

holowniczy

Hak holowniczy zamówiliśmy dla naszego klienta w bardzo dobrej cenie w firmie MARTEC, która od niedawna znajduje się w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 5. Nasz auto serwis ma u nich ceny hurtowe na wszystkie haki holownicze i auto części, więc warto zamówić hak z montażem kompleksowo u nas. Montaż haka przebieg bardzo szybko i bezproblemowo. Zaczynamy od odkręcenia tylnego zderzaka.

holowniczy

Po zdemontowaniu zderzaka ukazuje się naszym oczom belka wzmacniająca zderzak, którą również należy zdemontować.

holowniczy

Następnie na pasie tylnym na wysokości wytłoczeń podłużnic wycinamy dwa kwadratowe otwory, tak aby było możliwe wsunięcie do środka kątowników bocznych korpusu. Do wyciętych otworów wsuwamy kątowniki boczne i przykładamy uchwytami do pasa tylnego na wystające szpilki. Wstępnie skręcamy kątowniki boczne korpusu od spodu do podłużnic za pomocą śrub M12x40, z podkładkami specjalnymi i sprężystymi ( są w zestawie wraz z hakiem ). Następnie nakładamy wzmocnienie zderzaka na wystające szpilki i skręcamy wraz z uchwytami korpusu za pomocą fabrycznych nakrętek M8. Dokręcamy śruby mocujące kątowniki boczne z podłużnicami.

holowniczy

Po tych wszystkich czynnościach wykonujemy podcięcie zderzaka na uchwyty kuli. Polo, w którym montowałem zderzak był po lifcie czyli plastikowy, natomiast w modelach przedliftowych podcięcie jest w dolnej metalowej części. Po wykonaniu powyżej wymienionych czynnościach dokonujemy montażu zderzaka w odwrotnej kolejności do demontażu :) Na koniec do korpusu przykręcamy kulę wraz z uchwytem gniazda elektrycznego śrubami M12x65 z podkładkami zwykłymi, sprężystymi oraz nakrętkami M12. Sprawdzamy czy wszystkie połączenia śrubowe zostały odpowiednio mocno dokręcone. Pozdrawiam i życzę wiele przyjemnych chwil podczas samodzielnego montażu haka. Dla chcącego nic trudnego :)

Po montażu należy się się udać na stację diagnostyczną żeby nasz hak holowniczy był wbity w dowód rejestracyjny.

Zapraszamy ponownie na nasz blog.

holowniczy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.