Chociaż wielu polemizuje o jakości i renomie marki jaką jest Dacia sukcesywnie zdobywa ona coraz to nowych klientów. Widocznie ta jakość nie jest taka zła, a i renoma firmy staje się coraz potężniejsza. Dzieje się tak dzięki współpracy rumuńskiej marki z Renault oraz dzięki niezawodności samochodów. Jednak dla większości klientów decydującym faktem jest cena samochodów marki Dacia, która nieraz bije na łeb na szyje swych zachodnich konkurentów. Od 1966 r. logo marki widnieje na samochodach dostawczych i osobowych. Oferta nieustannie modernizowana i ulepszana zaowocowała modelami Duster , Logan, które z sukcesem wprowadziły firmę w XXI wiek. Modele te nadal produkowane w nowszych wersjach budują słupki sprzedażowe firmy. Montaż haka holowniczego Dacia Duster II.
Jeden z modeli Dacii zawitał w naszym warsztacie w celu montażu haka holowniczego. Był to świetny dla celów holowniczych, większy i mocny samochód z silnikiem 1,6 16v o mocy 105 KM jakim jest Dacia Duster II. Jest to samochód typu SUV dzięki czemu posiada atuty dla bezproblemowego holowania. Większa masa samochodu powoduje, ze nie jest on tak bezwładny przy holowaniu.
Hak ze Słupska – Auto Hak G80A.
Nasz klient zdecydował się na hak holowniczy w celu wożenia lekkiej przyczepy o DMC 750 kg. Nie wykluczył również możliwości montowania bagażnika rowerowego typu platforma na wakacyjne, wypoczynkowe wyjazdy.
Wybraliśmy hak Auto Hak Słupsk G80A z tego sklepu internetowego. Był to bezkompromisowy wybór. Połączenie najwyższej jakości z dobrą ceną za hak wypinany poziomo. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom kulę haka można wypiąć co ma wpływ na estetykę samochodu w czasie, gdy hak nie jest używany. Nasz klient był bardzo zadowolony z takiej oferty.
Montaż haka holowniczego Dacia Duster II.
Do montażu przystąpiliśmy po sprawdzeniu kompletności haka.
Nie stwierdziliśmy uchybień w tej kwestii, dlatego mogliśmy przystąpić do następnych czynności, przez które prowadziła nas instrukcja montażu.
Na początek demontujemy koło zapasowe samochodu oraz ściągamy tłumik z zawiesia:
Odtykamy zaślepki otworów montażowych przez specjalnie do tego celu przeznaczone wzierniki.
Również wykorzystując te otwory wkładamy przygotowane uprzednio śruby:
które montujemy według schematu:
Za pomocą tychże śrub przykręcamy kształtowniki haka holowniczego:
a do nich belkę:
Pozostaje zaślepić otwory wziernikowe, zawiesić tłumik i koło zapasowe.
Montaż blaszki i przykręcenie gniazda kuli do wsporników kończy montaż.
Nasz klient odjechał z hakiem holowniczym zamontowanym w Dacii Duster II. Pozostaje udać się na przegląd i zarejestrować hak w Wydziale Komunikacji. Nie powinno być z tym problemów, ponieważ zamontowany został nowy hak, posiadający homologację i nową, czytelną tabliczkę znamionową. Mamy nadzieję, że nasz klient z zadowoleniem wozi towary na przyczepie, gdyż w tym celu montował hak.
5 Komentarzy
Skip to comment form
Mam pytanie a co z instalacją elektryczną
To jest Duster I, a nie II.
Witam, I ja stoję przed tym samym dylematem, udało się zamontować ten hak g80A bez ściągania butli z gazem? Jak się sprawuje?
pozdrawiam
Czy do Dacii duster 2010 1.6 16v napęd na przód potrzebny jest moduł?
Witam, mam pytanie czy koniecznie trzeba opuszczać koło zapasowe? Czy może da się odpowiednim kluczem przykręcić śruby obok koła? Mam założony gaz i jest problem z opuszczeniem butli.