Samodzielny montaż haka holowniczego – Honda CR-V IV

Ostatnio zdecydowałem się na samodzielny montaż haka holowniczego oraz wiązki elektrycznej w moim samochodzie, Honda CR-V IV. Wybrałem hak od renomowanej firmy Steinhof, który idealnie pasuje do moich potrzeb – montaż platformy na 4 rowery. Chcę podziękować sprzedawcy ze sklepu Dobrehaki.pl, który profesjonalnie pomógł mi dobrać odpowiedni hak oraz dedykowaną wiązkę elektryczną, co było niezwykle ważne, aby uniknąć dodatkowego programowania i zapewnić bezproblemową współpracę z ABS i elektroniką mojego auta, ale do rzeczy.

Montaż haka przeprowadziłem na moim podwórku. Zacząłem od demontażu zderzaka oraz lamp, aby uzyskać dostęp do odpowiednich punktów montażowych.

Zdemontowałem starą belkę, a następnie zamocowałem nową belkę haka. Wiązka elektryczna została podłączona do modułu i połączona z czujnikiem parkowania. Przed montażem dokładnie sprawdziłem wszystko i podpiąłem platformę rowerową.

Po pomyślnym wykonaniu testów złożyłem z powrotem zderzak i lampy. Ostatnim etapem było zarejestrowanie haka w wydziale komunikacji. Wymagało to wcześniejszej wizyty na stacji kontroli pojazdów, aby uzyskać certyfikat homologacji niezbędny w wydziale komunikacji. Nie zapomniałem zabrać ze sobą karty pojazdu, co jest bardzo ważne w procesie rejestracji.

Montaż haka holowniczego Honda CR-V IV

Podsumowując, montaż haka holowniczego Honda CR-V IV przebiegł szybko i bez większych problemów. Teraz pozostało mi tylko cieszyć się jazdą z rowerami. Bardzo polecam ten sklep i doceniam profesjonalne doradztwo. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam, Sebastian. Zostawiam link do sklepu, gdzie kupiłem haka: https://dobrehaki.pl/hak-holowniczy-honda-cr-v-iv-2012-2018-p-10371.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.