Hak holowniczy do Kia Rio – ważne informacje

Na bardzo ciekawą sytuację natrafiłem sprawdzając pewne rodzaje haków holowniczych. Otóż tym ciekawym przypadkiem jest hak holowniczy marki Autohak T74V. Dlaczego? Otóż ma on zastosowanie w samochodzie jakim jest Kia Niro z napędem hybrydowym. Lecz niestety producent samochodu wyróżnił serię samochodu, która może holować przyczepę od serii samochodu, która tego nie może robić. Jak się przedstawia sytuacja – o tym krótko w tym artykule: Kia Niro i hak holowniczy.

2017-03-02_11h31_48

Taki ciekawy rysunek znaleźć można w instrukcji montażu haka holowniczego słupskiego producenta Auto Hak. Co on oznacza? Oczywiście to, że należy zadzwonić lub udać się do dealera samochodu Kia Niro produkowanego po 2016r. o napędzie hybrydowym w celu zaciągnięcia informacji, czy Twój samochód może holować przyczepę, czy nie. Producent rozróżnił serię samochodu która może holować przyczepę. Jest to seria o numerze: C5P11/D61AY1 oraz C5P11/D61BY1. To tak zwany pakiet holowniczy. Wyróżnił również serię, która przyczepy nie może ciągnąć – numer: C5P11/D61AZ1 oraz C5P11/D61BZ1. Pakietu nie posiada.

Kia Niro i hak holowniczy.

Przystosowując swój samochód do holowania przyczepu producent zapewnia odpowiednie otwory montażowe oraz podłączenie instalacji elektrycznej haka holowniczego. Samochód bez tego pakietu nie posiada wyżej wymienionych właściwości co dyskwalifikuje go do montażu haka. Być może to kwestia oszczędności, a być może większej dedykacji odpowiedniego modelu samochodu do celów ciągnięcia przyczepy, a jednocześnie braku ingerencji w konstrukcję pojazdu w przypadku gdy hak nie będzie montowany.

W drugiej omawianej przez nas serii w rubryce holowania nie znajdziemy żadnej wartości. W modelach mogących ciągnąć przyczepę w odpowiednich rubrykach w zależności od wersji silnikowej pojazdu znajdziemy wartość ok 600 kg przyczepy niehamowanej oraz 1300 hamowanej. Samochód wyposażony w pakiet holowniczy umożliwia bezproblemowe montowanie tegoż. Oczywiście musisz pamiętać o montażu oryginalnego haka sprawdzonego producenta. Dobrym wyborem będzie również wersja dedykowana wiązki elektrycznej. Pamiętać musisz o upewnieniu się u dealera o statusie gwarancji po zamontowaniu haka.

Tak więc jeśli myślisz o zakupie haka holowniczego musisz sprawdzić, czy Twój model samochodu jest wyposażony w pakiet holowniczy. Stąd wyżej umieszczony oraz rysunek który znajdziesz również w instrukcji montażu haka holowniczego.

W kwestii haka holowniczego do Kia Rio i innych modeli Kia to warto sprawdzić ofertę sklepu internetowego DobreHaki.pl pod adresem: https://www.dobrehaki.pl/haki-holownicze-kia-c-1_788.html

W przypadku dodatkowych pytań zostaw komentarz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.