Jak zamontować hak holowniczy w Mitsubishi Pajero po 2007r

Firma motoryzacyjna Mitsubishi, czyli średniej wielkości japoński producent samochodów osobowych należy do koncernu założonego w 1873 r. przez Yataro Iwasaki. W skład przedsiębiorstwa wchodzą liczne firmy z różnych gałęzi przemysłu między innymi zakłady chemiczne, firma farmaceutyczna, stacje paliw oraz przedsiębiorstwa przemysłu elektronicznego. W 1917 r. powstał pierwszy samochód z logo z trzema diamentami ustawionymi w kształt trzech liści dębu. Poprzez produkcję samochodów ciężarowych, autobusów firma dotarła do momentu, w którym stworzono legendarne samochody takie jak Mitsubishi Colt, ASX, Lancer i Carisma. Auta te (szczególnie Lancer) odnosiły sukcesy w sportach motorowych co przyniosło uznanie i podbudowało znaczenie firmy na rynku samochodów osobowych. Firma lubuje się również w samochodach terenowych. Takie modele jak na przykład Pajero od ponad trzech dekad pokonują drogi i bezdroża całego świata.

Jako duży samochód posiadający mocny silnik (2,5 l z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem) Pajero świetnie nadaje się do holowania przyczep. Z łatwością poradzi sobie z lekką przyczepą o masie całkowitej do 750 kg. Własnie samochód Mitsubishi Pajero z 2008 r. zawitał w naszym warsztacie w celu montażu haka holowniczego. Mitsubishi Pajero i hak z Auto Haka.

Jak zamontować hak holowniczy w Mitsubishi Pajero po 2007r

Powtarzam to do znudzenia, ale jest to konieczne. Przed przystąpieniem do montażu sprawdzamy kompletność haka holowniczego. W tym przypadku haka ze słupskiej fabryki Auto Hak o symbolu Z 37A z tego sklepu.2017-02-22_09h30_53

Po sprawdzeniu i braku niedoborów (czyli mamy kompletny hak)  przystępujemy do montażu przez który przeprowadzi nas instrukcja montażu: https://www.dobrehaki.pl/pobierz-instrukcja-montazu-haka-auto-hak-z37apdf-76737600.html

Schemat konstrukcji tego haka wygląda tak:

Według instrukcji należy zdemontować chlapacze oraz belkę zderzeniową samochodu.

Jeżeli samochód posiada klimatyzację – nasza wersja posiada – demontujemy filtr. Do podłużnic przykręcamy kształtowniki montażowe haka holowniczego. Do nich belkę haka.

Montaż blaszki gniazda elektrycznego oraz gniazda poziomego kuli haka to kolejny etap. Założenie chlapaczy oraz filtra kończy montaż.

Tak przygotowany hak w samochodzie Mitsubishi Pajero może służyć dla przewozu przyczep oraz bagażników na rowery. Do czego posłuży naszemu klientowi zadecydują potrzeby jakie napotka. W każdym bądź razie wierzymy, że transport z użyciem haka holowniczego będzie niezawodny i komfortowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.