Montaż haka holowniczego do samochodu Honda FR-V

Przygotowałem krótką relację jak wygląda montaż haka holowniczego do samochodu marki Honda FR-V.
Autko poza Fiatem Multiplą jest jedynym samochodem mieszczącym w dwóch rzędach siedzeń sześć osób ciekawe rozwiązanie :). Haki holownicze do Hondy FR-V produkują tylko najbardziej renomowani producenci w naszym kraju, w tym fabryka Auto Hak. Właśnie tej marki hak holowniczy klient przywiózł do naszego warsztatu w celu montażu. Nie mieliśmy obaw co do montażu samego haka ze względu na perfekcyjne dopasowanie, bardziej obawialiśmy się stanu podwozia samochodu oraz jakości punktów montażowych. Często się zdarza, że samochody japońskie są słabo zabezpieczone przeciwko korozji i wtedy jest więcej pracy przy montażu haka. Skorodowane otwory trzeba czyści i gwintować na nowo, wydłuża to czas pracy i zwiększa koszty.
Montaż haka holowniczego w tym modelu jest bardzo prosty. Ogranicza się w zasadzie do demontażu zderzaka, śruby są usytuowane w dosyć niewygodnych miejscach, jest również kilka plastikowych wkrętów. Hak chowa się w całości we wnęce zderzaka, który posiada dodatkowe wypełnienie. To wypełnienie musimy zdemontować i nie jest ono ponownie montowane. W otwory, które są widoczne po demontażu wzmocnienia wsuwamy boczne wsporniki, między które pasujemy belkę haka dokręcając z odpowiednim momentem kluczem dynamometrycznym. Wiązkę haka przeciągamy do wnętrza pojazdu, wszystko lutujemy oraz zabezpieczamy koszulkami termokurczliwymi przed wilgocią, następnie pozostaje nam tylko wykonanie podcięcia zderzaka, które w tym modelu jest zupełnie niewidoczne. Estetycznie wykonane tylko po to, aby uchwyt do mocowania kuli haka holowniczego wyszedł u dołu, do niego przykręcamy kulę haka oraz podstawkę pod gniazdo elektryczne. Zderzak montujemy na powrót, zważając na to, by go nie porysować. Dobrze mieć kogoś do pomocy.
Montaż hak holowniczego możemy uznać za zakończony, na koniec przeprowadzony kontrolę oświetlenia i cieszymy się zamontowanym hakiem w naszej Hondzie :)

montaż haka holowniczego

montaż haka holowniczego

montaż haka holowniczegomontaz_hak_holowniczy_honda_frv_06

montaż haka holowniczego montaż haka holowniczego montaż haka holowniczegomontaż haka holowniczego
montaż haka holowniczego
montaż haka holowniczego

4 Komentarze

Skip to comment form

  1. Niestety firma IMIOŁA to CHAMSKA firma pod względem kultury handlowej i kontaktu z Klientami,
    aby nie zostać zignorowanym nie polecam kontaktu z firmą.

    1. Może tak być, że producent ma słabe biuro obsługi klienta :) Dlatego warto zamawiać produkty u dobrych dystrybutorów, którzy się starają te braki producentów łatać, zawsze pomogą i staną po stronie klienta.

  2. Dzięki za fajny opis właśnie przymierzam się do montażu haka w mojej frv-ce tylko nie wiem czy będę musiał montować moduł może ktoś wie czy w roczniku 2005 jest konieczny.

    1. Cześć Jarek, przepraszam za późną odpowiedź, pewnie już dawno po montażu haka holowniczego w tej Hondzie FR-V, ale napiszę Ci tak na wszelki wypadek, że ta Honda między 2005-2010 nie wymaga żadnego modułu elektronicznego do haka. Oczywiście jak będzie to nie zaszkodzi, moduł odciąża instalację i chroni ją. W razie zwarcia na przyczepie, a różnie może być, wszystko zatrzyma się na module i nic się nie stanie z samochodem. Zestaw wiązki z modułem dobrej jakości, nie piszę tu o syfie z Allegro za mniej niż 100 zł, kosztuje 145 – 160 zł za podstawowy zestaw 7-biegunowy. Jeśli masz jeszcze pytania pisz – postaram się odpowiedzieć od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.