Montaż haka holowniczego do samochodu Honda FR-V

Przygotowałem krótką relację jak wygląda montaż haka holowniczego do samochodu marki Honda FR-V.
Autko poza Fiatem Multiplą jest jedynym samochodem mieszczącym w dwóch rzędach siedzeń sześć osób ciekawe rozwiązanie :). Haki holownicze do Hondy FR-V produkują tylko najbardziej renomowani producenci w naszym kraju, w tym fabryka Auto Hak. Właśnie tej marki hak holowniczy klient przywiózł do naszego warsztatu w celu montażu. Nie mieliśmy obaw co do montażu samego haka ze względu na perfekcyjne dopasowanie, bardziej obawialiśmy się stanu podwozia samochodu oraz jakości punktów montażowych. Często się zdarza, że samochody japońskie są słabo zabezpieczone przeciwko korozji i wtedy jest więcej pracy przy montażu haka. Skorodowane otwory trzeba czyści i gwintować na nowo, wydłuża to czas pracy i zwiększa koszty.
Montaż haka holowniczego w tym modelu jest bardzo prosty. Ogranicza się w zasadzie do demontażu zderzaka, śruby są usytuowane w dosyć niewygodnych miejscach, jest również kilka plastikowych wkrętów. Hak chowa się w całości we wnęce zderzaka, który posiada dodatkowe wypełnienie. To wypełnienie musimy zdemontować i nie jest ono ponownie montowane. W otwory, które są widoczne po demontażu wzmocnienia wsuwamy boczne wsporniki, między które pasujemy belkę haka dokręcając z odpowiednim momentem kluczem dynamometrycznym. Wiązkę haka przeciągamy do wnętrza pojazdu, wszystko lutujemy oraz zabezpieczamy koszulkami termokurczliwymi przed wilgocią, następnie pozostaje nam tylko wykonanie podcięcia zderzaka, które w tym modelu jest zupełnie niewidoczne. Estetycznie wykonane tylko po to, aby uchwyt do mocowania kuli haka holowniczego wyszedł u dołu, do niego przykręcamy kulę haka oraz podstawkę pod gniazdo elektryczne. Zderzak montujemy na powrót, zważając na to, by go nie porysować. Dobrze mieć kogoś do pomocy.
Montaż hak holowniczego możemy uznać za zakończony, na koniec przeprowadzony kontrolę oświetlenia i cieszymy się zamontowanym hakiem w naszej Hondzie :)

montaż haka holowniczego

montaż haka holowniczego

montaż haka holowniczegomontaz_hak_holowniczy_honda_frv_06

montaż haka holowniczego montaż haka holowniczego montaż haka holowniczegomontaż haka holowniczego
montaż haka holowniczego
montaż haka holowniczego

Leave a Reply