Mitsubishi Outlander 2012r montaż haka holowniczego

 

Mitsubishi Outlander

Kilka dni temu był u nas na montaż haka holowniczego Mitsubishi Outlander 2012r czyli prawie nowy samochód.

Hak holowniczy, który dostaliśmy do zamontowania był Słowackiej produkcji firmy Galia, ten hak posiada pełne zabezpieczenie antykorozyjne metodą cynkowania. Do kompletu była dołączona wiązka elektryczna z modułem marki Quasar. Solidny Polski produkt, który nie rozlatuje się w rękach jak tanie Chińskie zamienniki a przewody pod taśmą istnieją, i jest się do czego dolutować. Jak później się okazało dużo lepszym rozwiązaniem jest montaż w tym samochodzie wiązki dedykowanej, ponieważ samochód pod zderzakiem miał ukryte złącze dla haka holowniczego. W firmie Sklep Martec Haki zestaw takiej wiązki kosztuje tylko 225 zł. Montaż dzięki takiej wiązce byłby znacznie szybszy oraz lepiej wykonany, szkoda że nie udało nam się klienta przekonać. Może następnym razem :)

Montaż nie wymaga specjalnych narzędzi, jak na Japończyka przystało śruby się ładnie odkręcają, samochód jest wysoki, a montaż można wykonać bez kanału. Zaczynamy od zdemontowania zderzaka, kilka śrub na stronę nie trzeba ma potrzeby jak podaje producent demontować tylnych lamp.
Pod zderzakiem jest bardzo solidna belka zderzeniowa w której miejsce montujemy korpus haka, belki wzmacniającej już ponownie nie montujemy, nie ma dla niej miejsca. Podobnie również postępujemy z uchem do holowania samochodu. Na czas montażu trzeba zdemontować koło zapasowe, proponuję wszystkie elementy przesmarować fabrycznie zabezpieczenie jest słabo wykonane, następnie opuszczamy tłumik. Resztę montażu przeprowadzamy intuicyjnie wszystko pasowało idealnie bez najmniejszego problemu. Po sprawdzeniu czy wszystkie śruby są odpowiednio mocno dokręcone możemy składać samochód w odwrotnej kolejności.
Przy haku Gali nie było szablonu z podcięciem zderzaka, ale jest ono tak małe że można sobie spokojnie z tym poradzić. Na koniec proponuje zapytać o ewentualną konserwację podwozia seryjnie ten samochód był bardzo słabo zabezpieczony przez korozją. Hak zamontował automotoserwis.  Tak prezentował się samochód Mitsubishi Outlander po zamontowaniu haka… Zapraszamy ponownie
Mitsubishi OutlanderMitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.