Jak sprzedawcy haków holowniczych oszukują na Allegro. Internet huczy!

property-theftWśród artykułów zamieszczonych na moim blogu znajdziesz takie, które poruszają temat nieuczciwych sprzedawców, których głównym polem działania jest portal aukcyjny Allegro. Pisałem o tym, aby przestrzec kupujących mając na uwadze dobiegające z różnych stron skargi od pokrzywdzonych klientów. Pomimo zabiegów administratorów, możliwości zgłaszania naruszenia zasad uczciwego handlu oszustwom nie ma końca. Tak się handluje w Polsce, tak się handluje na Allegro – porażka.

Haki holownicze  na Allegro…

Wyłapanym przez jednego z kupujących hak holowniczy na Allegro oszustwem była sytuacja manipulacyjnego przedstawiania oferty, w której ukryty był podstęp. Zobaczcie sami, jak działają Janusze Biznesu.. ;-)

Ktoś szukał haka i znalazł aukcję pewnego sprzedawcy. Tak się wkurzył na to co znalazł, że nagrał firm i wrzucił do sieci. Rozgorzała tzw. „gównoburza” – i bardzo dobrze!

Przekręty opierały się na przedstawianiu w ofercie sprzedażowej niby kompletnego haka holowniczego wraz z wiązką elektryczną uwierzytelnianej bogatą galerią zdjęć, a tak naprawdę aukcja dotyczyła samej kuli haka holowniczego z wiązką elektryczną.

Kruczek opierał się na ukryciu w opisie informacji o rzeczywistym przedmiocie oferty. Nakierowanie naszych myśli na ofertę kompletnego haka holowniczego oraz ukrycie faktycznego przedmiotu aukcji jest oszustwem. Klienci, którzy sugerowali się opisem i grafikami zostali świadomie wprowadzeni w błąd. Co widać na poniższym filmie:

 

Podejrzanie niska cena haka holowniczego…

Warto zauważyć, że już bardzo niska cena zestawu może sugerować jakiś fałsz. Porównanie cen innych sprzedających lub renomowanych sklepów branży haków holowniczych może nasuwać podejrzenia o nieuczciwości. Cena musi odpowiadać wartości przedmiotu oraz pokrywać realne koszty jego wyprodukowania oraz sprzedaży. Dlatego zaniżone ceny są niewątpliwym szwindlem i muszą budzić Waszą ostrożność.

Kolejna kwestia to renoma sprzedawcy. Pomimo wielu ostrzeżeń i anulowania ofert nierzetelnych sprzedającego cały czas pojawiają się nowi, kierowani chęcią szybkiego i łatwego zysku. Jakim kosztem się to odbywa wie tylko ten, kto nierozważnie pozwolił się oszukać.

Montowaliśmy dużo haków polskich i zagranicznych producentów i wiemy, że nie ma dobrych i bezpiecznych haków za 100 czy 200 zł. Bez przesady. Stal kosztuje, proces homologacji i zapewnienie wysokiej jakości także. Nie dajcie się oszukiwać, ludzie!

Co robić, gdzie kupować haki holownicze?

Opisując ten temat nie mam na celu dezaprobowania portalu Allegro, gdyż sam z niego czasem korzystam. Chodzi tylko o wzmożenie czujności Was jako klientów na chwytliwe i przyciągające uwagę oferty niesprawdzonych, często nieuczciwych sprzedających.

Wyłapanie ofert mających na celu oszukanie klienta leży również w kwestii producentów oraz uczciwych sprzedawców dbających o dobre imię i uczciwe transakcje w branży haków holowniczych. Uważajcie na siebie, bo może się okazać, że ucierpi nie tylko Wasz portfel (w ostateczności wydacie dużo więcej, dojdzie dużo kosztów), ale też bezpieczeństwo na drodze stoi pod znakiem zapytania.

Tanie haki niejednokrotnie są składakami, bardzo odchudzonymi. Takich lepiej nie kupować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.