Montaż haka holowniczego Autohak do Audi A6 C6 Avant

Audi A6  to samochód klasy premium produkowany ponad 20 lat. Występuje w wersji Sedan,  Przedłużany Sedan oraz Kombi. W dniu dzisiejszym na naszym warsztacie zawitał egzemplarz w wersji Kombi wyprodukowany w 2010 roku. Jest to przedstawiciel 6-tej generacji tego modelu. Gama silnikowa była bardzo bogata począwszy od dwulitrowego silnika o mocy 177 koni mechanicznych aż do 5.2-litrowego silnika benzynowego o mocy 430 KM. W przypadku silników diesla były to 2.0/2.7/3.0 TDI o mocy od 136 do 240 koni mechanicznych. Zaprezentujemy dziś Państwu montaż haka holowniczego Audi A6 C6.

Montaż haka holowniczego Autohak do Audi A6 C6 Avant

Hak który dzisiaj będziemy montować to zaczep wypinany automatycznie pionowo z firmy AUTOHAK A21V.

Wiązkę elektryczną Klient chcę zamontować w ASO przy okazji przeglądu, wtedy też dokona aktywacji haka na komputerze diagnostycznym. My również dysponujemy sprzętem do wykonania takiej usługi jednakże Szanujemy decyzję Klienta.

Hak holowniczy AUDI A6 Avant, Quattro (2005-2011r) A21A

Hak holowniczy AUDI A6 C6 Avant, Quattro (2005-2011r) A21A

Hak holowniczy AUDI A6 Avant, Quattro (2005-2011r) A21A

Hak holowniczy AUDI A6 C6 Avant, Quattro (2005-2011r) A21A

 

Montaż haka holowniczego w samochodzie Audi A6 C6 wbrew pozorom to nie jest nic trudnego co postaramy się Państwu przedstawić.

Montaż tego haka wymaga podcięcia zderzaka – podcięcie będzie niewidoczne. Całą zabawę zaczynamy od Demontażu tylnego zderzaka oraz wzmocnienia pod zderzakiem – wzmocnienie nie będzie nam już potrzebne. Wsuwamy ramiona korpusu haka w otwory w podłużnicy i skręcamy. Następnie korpus haka skręcamy z ramionami.W chwili obecnej zajmiemy się podcięciem zderzaka – wszystko jest fajnie i zrozumiale zobrazowane w instrukcji montażu.

podcięcie zderzaka

Podcięcie zderzaka przy montażu haka holowniczego Audi A6 C6

Po wykonaniu podcięcia zderzaka zakładamy zderzak tylny i zaczynamy pracę z gniazdem wypinania kuli. Gniazdo kuli skręcamy z korpusem haka wraz z uchwytem gniazda instalacji elektrycznej. Wpinamy kulę haka, by sprawdzić czy wszystko działa jak należy, sprawdzając działanie pokrętła oraz zamka.

Wszystko jest w porządku i jedyne co pozostało to montaż wiązki plus aktywacja, ale to już jak wspomnieliśmy wyżej klient wykona w ASO oraz standardowo kontrola na stacji diagnostycznej.

Prezentujemy filmik prezentujący działanie kuli haka typu Vertical:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania co do montażu haka holowniczego do Audi A6 C6 zapraszamy do rozmowy w komentarzach.

 

2 Komentarze

  1. Jaki jest koszt zalozenia haka u panstwa lacznie z wiazka elektryczna i aktywacja w audi a6 c6 ile trzeba czekać na założenie.

  2. jaki jest koszt zalozenia haka u panstwa lacznie z wiazka elektryczna i aktywacja w audi a6 c6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.