Montaż haka holowniczego Citroen Berlingo po 2008r.

Citroen Berlingo II to druga generacja francuskiego minivan produkowana od 2008 roku. Występuje on w wersji osobowej jak również dostawczej, lecz w obu przypadkach dostępne były jeszcze odmiany krótkie i przedłużane. Wersje silnikowe tego modelu to 1.6 Benzynowy o mocy od 90 do 120 koni mechanicznych oraz silniki diesla legitymujące się mocą od 90 do 110 koni mechanicznych. Druga generacja Citroena Berlingo występowała tylko i wyłącznie ze skrzynią manualną 5-cio biegową.

Dziś na warsztacie mamy właśnie ten o to samochód w wersji krótkiej osobowej z silnikiem 1.6 HDI o mocy 90 koni mechanicznych . Klientka zleciła nam montaż haka firmy AutoHak o symbolu F31. Jest to hak z kulą odkręcaną. Wiązka, którą będziemy montować to uniwersalna wiązka z modułem elektronicznym firmy Quasar o symbolu WH1-PRO , jest to 7-pinowa wiązka.

Montaż haka holowniczego Citroen Berlingo po 2008r.

Przed montażem zawsze sprawdzamy, czy wszystko jest, czy niczego nie brakuje.

 

Hak holowniczy F 31 Citroen Berlingo II – schemat konstrukcji

Hak holowniczy F 31 Citroen Berlingo II

Elementy składowe haka holowniczego Autohak F31 do Citroena Berlingo II

Hak holowniczy F 31 Citroen Berlingo II

AutoHak Słupsk w dosyć ciekawy sposób prezentuje instrukcję montażu swoich haków ponieważ są to ilustracje z czynnościami krok po kroku. Montaż haka zaczynamy od otworzenia klapy bagażnika i demontażu koła zapasowego które znajduje się pod spodem samochodu.

Następnie demontujemy dwie śruby ze wsporników zderzaka. Z obu podłużnic odkręcamy od spodu uchwyty – one już nam nie będą potrzebne. Uchwyty numer 5 i 6 skręcamy z pasem tylnym wraz z podkładkami i nakrętkami. Wsporniki 3 i 4 przykładamy do spodu podłużnic na wystające szpilki i skręcamy za pomocą podkładek i nakrętek. Pomiędzy wsporniki wsuwamy korpus haka i skręcamy do z uchwytami oraz wspornikami.

Montujemy kulę, gniazdo elektryczne oraz nakładamy firmowy kapturek który również był w zestawie. Teraz sprawdzamy wszystkie połączenia śrubowe oraz podwieszamy koło zapasowe. Na tym montaż haka jest już skończony teraz pozostała kwestia wiązki.

Wiązka jak już pisaliśmy wyżej to produkt Firmy Quasar – polska produkcja. Często montujemy te wiązki ze względu na jakość wykonania jak również nienaganną opinię wśród użytkowników. Montaż tych wiązek opisywałem już wielokrotnie, jest nawet w sieci filmik z prezentacji tejże wiązki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.